front-start
Podziękowania dla mediów za edycję spotów reklamowych PDF Email
02.03.2010.

W imieniu zespołu koordynującego Program POLKARD-Media „Pamiętaj o sercu” z Instytutu Kardiologii w Warszawie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim redakcjom radiowym 
i stacjom telewizyjnym za zaangażowanie się w Program „Pamiętaj o sercu” oraz zaproponowanie przychylnych warunków emisji społecznych spotów reklamowych, przygotowanych w ramach Programu.


Kampania społeczna, zaplanowana na pierwszą połowę 2010r., obejmuje emisję spotów reklamowych dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Spoty dotyczą zachowań zdrowotnych 
i ryzyka występowania chorób układu sercowo-naczyniowego. Materiały przygotowane z myślą 
o dorosłych („Stres”, „Profilaktyka” (Karetka pogotowia), „Kuchnia” (Zdrowe żywienie), „Ruch” (Aktywność fizyczna), „Bierne palenie”) prezentują zagrożenia wynikające z niewłaściwego stylu życia. Spoty reklamowe adresowane do dzieci i młodzieży („Zła dieta”, „Palenie”, „Stres”, „Wyginam śmiało ciało”) przestrzegają przed złymi nawykami żywieniowymi, paleniem tytoniu, stresem i brakiem aktywności fizycznej oraz prezentują zasady zdrowego stylu życia.

logotypy_media  Kampania społeczna ma na celu uświadomić Polakom, że poprzez wprowadzenie niewielkich zmian 
w codziennym życiu, można w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko wielu groźnych chorób serca (np.: choroby wieńcowej, zawału serca czy udaru mózgu). Głównymi zasadami zdrowego stylu życia, które chcemy przypomnieć osobom dorosłym i młodzieży, są systematyczna aktywność fizyczna, dieta bogata w warzywa i owoce, zaprzestanie palenia, kontrola ciśnienia i cholesterolu oraz zminimalizowanie skutków długotrwałego stresu.
Wierzę, że wspólne działania Instytutu Kardiologii oraz mediów przyczynią się do podniesienia poziomu wiedzy społeczeństwa o czynnikach ryzyka chorób serca, skłonią do korzystnej zmiany zachowań zdrowotnych i udziału w dostępnych badaniach profilaktycznych, a w efekcie przyczynią się do poprawy stanu zdrowia Polaków.


Z wyrazami szacunku
signature_wd
 

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Drygas
Koordynator Programu
POLKARD-Media “Pamiętaj o sercu”
Instytut Kardiologii w Warszawie
 
logo_ik_podstawowe_cmyk