front-start
Wybrane najlepsze strony internetowe o zdrowiu dla młodzieży PDF Email
Student V roku Wydziału Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi 

Jesteś młody, żądny wiedzy, lubisz buszować po Internecie, grać w gry i zabawy, rozwiązywać quizy, chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego. Mamy coś specjalnie dla Ciebie, strony internetowe, które mają super szatę graficzną, wiele ciekawych informacji. Pewnie zastanawiasz się czego dotyczą? Zdrowia. Jeśli chcesz być w pełni zdrowym, uśmiechniętym, zadowolonym z życia nastolatkiem koniecznie odwiedź te strony.

  • Odwiedź www.trzymajforme.pl a dowiesz się dlaczego warto być aktywnym, co i ile jeść dla osiągnięcia szczupłej i pięknej sylwetki. Zastanawiasz się czy masz nadwagę? A może za dużo jesz a za mało się ruszasz. Sprawdź to za pomocą specjalnych kalkulatorów. Bycie szczupłym i aktywnym fizycznie nie jest trudne, wystarczy tylko chcieć. Gdy już dowiesz się tego wszystkiego wejdź w ekstrasy, gdzie możesz pobrać fajną tapetę.

  • Mamy haka na raka - www.mamhakanaraka.pl - miej i Ty. Wejdź, a dowiesz się czym jest rak, jak z nim skutecznie walczyć. Na pewno słyszałeś coś  o chorobach nowotworowych, ta strona jest stworzona po to abyś dowiedział się więcej i żył tak, aby nigdy Cię nie uszczypnął. Dowiesz się jak go rozpoznawać, może dzięki tej wiedzy uda Ci się kiedyś uratować komuś życie. A może sam w przyszłości w porę odwiedzisz lekarza. Zmobilizuj swoich bliskich do dbania o własne zdrowie - korzystania z regularnych, powszechnie dostępnych badań profilaktycznych w kierunku chorób nowotworowych.

  • A teraz coś specjalnego dla płci pięknej - www.wystarczytakniewiele.pl. Wystarczy tak niewiele, aby zmniejszyć liczbę zachorowań na raka piersi. Znajdziesz tu wszystko, co warto wiedzieć o samobadaniu piersi. Ten problem dotyczy każdej kobiety – żony, matki, córki. Same możecie regularnie oglądać i badać własne piersi. Nie czekaj więc, aż będzie za późno, pamiętaj samobadanie to zapobieganie.

  Jeśli znasz angielski wejdź koniecznie na te strony, jeśli nie znasz, to dzięki nim na pewno poznasz. Połącz naukę języka z wiedzą o zdrowiu. Super strony czekają wystarczy tylko kliknąć.
     
  • Children, youth and women`s health service www.cyh.com. Wszystko co musisz wiedzieć o ciąży, opiece nad dziećmi i nie tylko. Strona jest przeznaczona dla osób w 3 kategoriach wiekowych 6-12, 12-17 i 18-25 lat. Zakładka – zdrowie nastolatka jest specjalnie dla Ciebie. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zadbaj więc o siebie. Jak walczyć z trądzikiem, łupieżem?  Co to jest syndrom chronicznego zmęczenia? Jak ustrzec się przed wirusem HIV i WZW? Jak radzić sobie z depresją, dysleksją i nieśmiałością? Znajdziesz tu odpowiedź na te i wiele innych pytań.

  • Strona www.kidshealth.org nauczy Cię rozpoznawać uczucia, które towarzyszą nam w codziennym życiu, pomoże zrozumieć jak działa Twoje ciało i umysł. Jakie choroby są najczęstsze w Twoim wieku i jak się przed nimi bronić. Od czego można się uzależnić i dlaczego jest to tak niebezpieczne. Zdrowie seksualne nie jest już tematem tabu. Dowiedz się jakie zmiany zachodzą w Twoim ciele w okresie dojrzewania. Jakie są skuteczne metody antykoncepcji, jak uchronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Znajdziesz wiele znakomitych przepisów kulinarnych w zależności od potrzeb organizmu. Masz cukrzycę, nietolerancję glutenu lub laktozy? Ty też możesz czerpać przyjemność z jedzenia.     

  • Kidnetic www.kidnetic.org jest tym czego szukasz. Gry, zabawy w domu i na świeżym powietrzu, samodzielnie lub z przyjaciółmi. Dużo się ruszaj, jedz zdrowo, baw się na świeżym powietrzu, to jest najprostsza recepta na zdrowie. Jeśli się zmęczysz rozwiąż quizy lub zdobądź trochę wiedzy wchodząc w zakładkę nauka.

    Na co czekasz ! Wejdź na strony i przekonaj się ile musisz jeszcze zrobić dla swojego zdrowia. Ważne żebyś zaczął od dzisiaj. Ekstra zabawa gwarantowana.