front-start
Wybrane najlepsze strony internetowe o zdrowiu dla dzieci PDF Email
Student V roku Wydziału Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi 

Cześć to ja Dr Kardio, chcę dziś zabrać Was w pełną przygód i magii podróż po Internecie. Pewnie zastanawiacie się jaki jest cel podróży?  Zdrowie i dobra zabawa oczywiście! Dużo emocji i niezapomniane wrażenia gwarantowane. Nie traćmy więcej czasu. Wyruszamy.

  • Pierwszy przystanek w naszej podróży: www.sms.edu.pl. Tutaj znajdziesz kilka lekcji. Nie martw się nie będzie tak jak w szkole. Nikt nie zada Ci pracy domowej. Usiądź wygodnie, obejrzyj kilka filmików. Przekonaj się jak działa Twoje serce i co możesz zrobić aby było zdrowe i szczęśliwe. Czeka na ciebie wiele ciekawostek w zakładce „czy wiesz że” Gdy już dowiesz się tego wszystkiego wejdź w bonusy, gdzie możesz pobrać fajną tapetę i poczytać dowcipy.

  • Kolejny nasz cel: www.trzymajforme.pl. Lubisz dużo biegać na świeżym powietrzu, jeść warzywa i owoce? Tak trzymaj, dzięki temu będziesz zdrowy i szczęśliwy. Jeśli nie to dzięki tej stronie przekonasz się, że warto. A na koniec oczywiście super tapety do pobrania.


Czy byłeś już za granicą? Bo to kolejny cel naszej podróży. Czeka na nas kolorowy i fascynujący świat. Nie przejmuj się jeśli nie znasz języka angielskiego, po tej wyprawie jestem pewien, że będziesz chciał się nauczyć.

  • Masz 9-13 lat, chcesz wiedzieć jak radzić sobie ze stresem, być bardziej sprawnym fizycznie www.bam.gov to miejsce dla Ciebie. Nazwę strony tworzą pierwsze litery słów Body and Mind. Zadbaj o ciało i umysł, aby cieszyć się życiem. Nic nie jest tak szkodliwe dla zdrowia jak długotrwały stres. Więc nie stresuj się więcej, wejdź na stronę i dowiedz się jak z nim walczyć. Wybierz właściwy dla Twojego zdrowia styl życia, dowiedz się jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe.

 
  • www.kidshealth.org zabierze Cię w wirtualną wycieczkę po szpitalu dziecięcym. Jeśli nigdy nie byłeś w szpitalu przekonasz się, że to nic strasznego. Masz okazję rozejrzeć się trochę po szpitalu i poznać ludzi, którzy w nim pracują. Od dziś będziesz wiedzieć jak wyglądają niektóre badania np. rentgen, oraz jak przygotować się na wizytę w szpitalu. Dowiesz się również jak wygląda operacja.

  • www.childrenfirst.nhs.uk to podróż w głąb ludzkiego ciała. Często zastanawiasz się  jak funkcjonuje organizm i jak wygląda od środka. Teraz masz szansę się przekonać. Zobacz też jak wygląda badanie krwi, wzroku, a na koniec zagraj w super gry.

      To już koniec naszej podróży, mam nadzieję, że przekonałem Was, że dbanie o własne zdrowie może być wspaniałą zabawą. Nie jest to wcale trudne i czasochłonne. Wystarczy odrobina dobrych chęci, by poczuć się zdrowym i szczęśliwym.